משלוחים מהיום להיום! בגוש דן והשרון

בחירת חבר חדש למשפחה

בחירת חבר חדש למשפחה

בחירת חבר חדש למשפחה

איך מתאימים כלב למשפחה? כלב בוגר או גור? 

עד לא מזמן בתחילת תהליך האימוץ הייתם נאלצים להגיע מספר פעמים לאותה אגודה או עמותה עד שהייתם מוצאים את הכלב המתאים לכם – יש כלבים נבחנים, כאלה שנרתעים מילדים או כאלה שאינם מסתדרים עם כלבים אחרים ויש עוד המון סוגים שונים של כלבים ולשם בחירת הכלב הנכון הייתם נעזרים ביועץ אימוץ מנוסה מטעם המקום ממנו אתם מאמצים. 

אך לא עוד!

Petid יודעת כי תהליך זה ארוך ומייגע ולכן פיתחה שאלון אינטרנטי פשוט ונוח לצורך התאמת הכלב לאורח החיים של המשפחה. השאלון מבוסס על מספר קריטריונים שהם:

גודל

הרבה אנשים נותנים לגודל הכלב לקבוע על סוג אפיו, דבר שאינו נכון. אך באופן כללי כלבים גדולים
זקוקים ליותר מזון, מרחב ופעילות גופנית. לעומתם, בכלבים הקטנים קל יותר לשלוט בטיולים (חשוב אם יש במשפחה ילדים) והם דורשים הרבה פחות מזון ומרחב.

מצב מגורים

כאשר אתם מאמצים כלב חשוב מאוד להבין באיזה מרחב הוא הולך לחיות. האם מדובר בדירה קטנה/גדולה או בבית פרטי קטן/גדול או שבכלל מדובר בבית במושב, כמובן שככל שיהיה לכלב יותר מרחב כך יותר טוב אך ישנם כלבים שכל מקום כמעט מתאים להם וישנם כאלה שלא. המרחב מאוד משפיע על התנהגות הכלב ועל מצב רוחו. לכלב גדול לא בהכרח יהיה נוח בדירה קטנה במרכז כאשר בדירה מתגוררת משפחה מרובת ילדים.

רמת פעילות

אוהבים לצאת לריצות ורוצים שחברכם הנאמן יהנה מהן? תצטרכו לבחור כלב ספורטיבי. אתם אנשים פעילים אך יוצא לכם גם לרבוץ בבית? עדיף לכם כלב פעיל אבל לא כמו הספורטיבי. אתם אנשים עסוקים וכשאתם בבית אתם על ספה? עדיף לכם כלב רובץ ספות. רמת חברותיות: ישנם סוגים שונים של כלבים, חלקם חברותיים יותר וחלקם פחות ויש כאלה שמעדיפים להיות עם עצמם. ככל שהכלב יותר חברותי כך תצטרכו לתת לו יותר יחס.

רמת הנביחות

ככל שהכלב יותר מגונן כך גם רמת הנביחות שלו עולה. אך לא לשכוח שזו דרכו להתבטא ואין כלב שלא נובח כלל.

לאחר שתמלאו את השאלון יופיעו לכם הכלבים המתאימים ביותר לאורח החיים והצרכים שלכם כפי שסימנתם. ליד כל תמונה של כלב יפורט מקומו (העמותה/האגודה בה הוא נמצא), שמו, גזעו, גילו וצבעו.

חשוב לציין שלכלבים מעורבים יש גזע דומיננטי ולפיו נקבעת ההתאמה.
בנוסף, גילו של הכלב הוא קריטריון נוסף שיש להתחשב בו. לכלב מבוגר כבר יש הרגלים קבועים, לרוב הוא יידע לעשות את צרכיו בחוץ ולא לזרוע הרס בבית, והוא יוקיר לכם תודה על הבית החדש שהענקתם לו.

לעומתו, גור צריך לעבור תקופת הסתגלות, במהלכה מלמדים אותו לעשות את צרכיו בחוץ ולא להרוס את הבית בכרסומיו ובמשחקיו, כך שמדובר בהשקעה גדולה יותר של זמן ותשומת לב. 

כמו כן, חלק גדול מהכלבים הנמצאים בעמותות ובאגודות השונות הובאו על ידי בעליהם, והם רגילים לשם שניתן להם. לכלבים שנמצאו משוטטים ולא ידוע שמם המקורי (אם היה כזה), מוענק שם על ידי הצוות המטפל. 

בכל מקרה אפשר להחליף לכלב את שמו והוא יתרגל אליו לאחר תקופה לא ארוכה. אם החלטתם לשנות את שם הכלב, מומלץ לבחור בשם קליט בן שתי הברות, ולהימנע משמות שדומים בצלילם לפקודות כמו “שב”, “ארצה”, בוא”.

אז קדימה!! בואו נבחר את החבר החדש למשפחה שלכם. 
מתחילים כאן!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

יש לנו את זה!

סך הכל לתשלום

0.00

בטוחים שתרצו להסיר את

הסרת תמחק את כל המסמכים שהעלתם וכל מידע נוסף על

דילוג לתוכן ;