משלוחים מהיום להיום! בגוש דן והשרון

קולר, רצועה ומה שביניהם

קולר, רצועה ומה שביניהם

קולר, רצועה ומה שביניהם

אחד הדברים הכי מהנים שאפשר לעשות עם חברינו האהוב הוא ללא ספק הטיולים, היציאה החוצה אל האוויר הפתוח אפילו אם היא מאולצת בתחילה, בסוף מתגלה כמשתלמת.

כולנו יודעים כמה שמירה על סדר יום קבוע תורמת לבריאות הכללית שלנו והחבר שלנו יכול להיות שעון מעורר לא רע בכלל 😉 בנוסף הטיולים איתו עוזרים לנו בשריפת הקלוריות העודפות שלנו ועל הפעילות הגופנית שלו, כך שאנו מדברים על “ווין-ווין סיטואיישן”.

כדי ששנינו באמת נהנה מכל היתרונות של הטיול, אנו צריכים להצטייד עם רצועה וקולר שיהיו נוחים ומתאימים לגודלו, לכוחו וצורת ההתנהגות של חברינו בזמן טיול. כמו כן חברנו הוא בעל חיים החי בלהקה והרצועה היא הכלי המשמש אותנו ליצירת משמעת והיקף הקולר מאפשר לתת לו את חופש התנועה. כלב ללא קולר עלול לפתח תסמיני חרדה ותוקפנות בבית ומחוצה לו מהסיבה שירגיש מנהיג. כדי להעניק לו תחושת ביטחון ולגשר על פערי התקשורת בינינו חשוב לבחור את הרצועה והקולר המתאימים ביותר לצרכיו.

PetID מאמינה שקשר טוב נבנה כשמשקיעים בו. השקעה בקולר ורצועה טובים ומתאימים לצרכיו של חברנו רק תחזק את הקשר איתו. קיימים שלל סוגים של רצועות וקולרים ואנו נעבור היום על כולם ונבין ביחד איזה קולר ורצועה יתאימו לקשר שלכם איתו.

קולר

אחד הדברים הראשונים והחשובים שאתם צריכים שיהיה על הקולר של חבריכם הוא תג עם השם שלו והפרטים שלכם. התג של PetID מכיל את כל הפרטים הללו ואף יותר מזה – רוצים לדעת עוד? לחצו כאן.

הקולר מאפשר לנו לשמור על חברינו מפני השפעת גירוים שונים שיכולים לפגוע בו או באחרים. בסביבת כבישים ומכוניות, כאשר אנו אוחזים ברצועה, הקולר יכול למנוע מהכלב לרוץ אל הכביש ומאפשר לנו לעצור אותו מבעוד מועד.

ניתן לאחוז בקולר בצורה ישירה על ידי החזקתו באמצעות ידיים או על ידי חיבור לרצועה רגילה או רצועה נמתחת. בגלל שהצוואר היא נקודה רגישה שאינה מכילה שרירים חזקים, גם על ידי הפעלת כוח מתון, ניתן יהיה לכוון ולעצור את הכלב. למרות זאת, לכלבים קטנים נעדיף רתמה, מהסיבה שעמוד השדרה שלהם לא מספיק חזק, בהשוואה לכלבים גדולים, ומשיכה מספיק חזקה בצוואר שלהם יכולה להביא לפריצת דיסק.

אז איך נתאים את הקולר?

חשוב מאוד שהוא יתאים להיקף הצוואר של הכלב ויהיה חזק ועבה מספיק בשביל להתמודד עם המשקל והכוח של חברנו. רצוי שיהיה לפחות 7 ס”מ ארוך יותר מהיקף הצוואר. יש להתאים את הקולר בצורה כזו שהוא לא יוכל להוריד אותו בקלות. אך שלא ילחץ יותר מדיי ויגרום אי נוחות, נהדק את הקולר בצורה שתאפשר לנו להכניס 2 אצבעות בין הקולר לצוואר, ישנם הבדלים גדולים בין סוגי העור והפרווה של הכלבים השונים, בשל כך שיטת האצבעות לא תמיד תעבוד ואין תחליף לשיקול דעת ובדיקה ידנית אם הקולר יורד בקלות.

קולר ניילון קליפס:

זהו הקולר הנמכר ביותר ! אך אל תתלהבו יותר מידי, הסיבה לכך היא המחיר הזול והפרקטיות שלו שלא בהכרח טובים לכולם. הקולר זול מהסיבה שהוא עשוי מניילון סינטטי אשר נחשב לחומר זול וקל אבל כשמדובר בכלבים גדולים תכונה זו מהווה בעיה (הכלב יכול לקרוע אותו בקלות). הפרקטיות של הקולר באה לידי ביטוי בקלות שינוי גודלו מבלי הצורך לעשות חורים בקולר. תכונה מעולה כשמדובר בכלב קטן עד בינוני ובפרט בגור, כך תוכלו להתאים את הקולר לקצב הצמיחה שלו.

קולר עור עם אבזם:

קולר זה נשמר בדרך כלל לטווח ארוך וגם הכלב מתחבר אליו בצורה טובה יותר בהשוואה לקולר הניילון. הוא עשויים מעור מחורר ובעל אבזם מתכת. מתאים מאוד לכלבים גדולים וחזקים בגלל האחיזה הטובה שלו. חשוב מאוד לנקות ולשמן אותו כדי למנוע הצטברות של ריחות לא נעימים.

בPetID מאמינים בבניית קשר נכון עם החבר שלכם ולכן אנו לא ממליצים בשימוש פרטי של הקולרים הבאים: קולר נגד נביחות, קולר אילוף חשמלי, קולר לגדר, קולר חנק, קולר חצי חנק וקולר חנק דוקרנים. שימוש בקולרים אלו נועד לאילוף והשימוש בהם צריך להיעשות רק על ידי איש מקצוע שהוסמך לכך.

רצועה

החוק במדינת ישראל אוסר על כלבים להסתובב כשהם אינם קשורים אלא בגינות כלבים ייעודיות ותחומות ולכן יש צורך בבחירת רצועה מתאימה לחברנו האהוב.

רצועה קצרה:

נקראת גם רצועת תערוכות. לרוב תהיה באורך של עד 50 ס”מ על מנת לאפשר שליטה גבוהה על הכלב מבלי לאפשר לו לצבור מומנטום תנופה. מהסיבה שהרצועה קצרה יחסית נוכל לעצור את חברנו לנוע בכיוון לא רצוי בניסיון להאיץ מבלי להפעיל כוח רב. רצועה כזו תתאים לכלבים חזקים מאוד ולא ממושמעים ולכלבים שרגילים למשוך. כמו כן, תהייה טובה גם לשימוש באזור עירוני בו יש הרבה אנשים ותנועה של מכוניות, תאפשר להרחיק את הכלב מאנשים וכלבים אחרים בקלות וגם למנוע ממנו לרדת לכביש באופן לא צפוי ומפתיע.

רצועת 2 מטר:

רצועה סטנדרטית ופשוטה שאורכה נע בין 1.5-2 מטר. רצועות כאלו נפוצות מאד בגלל נוחות השימוש והמכיר הזול. הרצועות הדקות נוטות לפתח קשרים חזקים מאוד עם הזמן, שקשה להתיר, דבר שמקצר את אורך חיי הרצועה ופוגע באסטטיות והמראה שלה. מסיבה זו מומלץ לקנות רצועות בעובי כפול שמונע את הקשרים.

הרצועה הארוכה ביותר בשוק. משמשת אך ורק לאילוף, בעיקר ללימוד הכלב את הפקודה אליי/בוא ואינה נוחה לטיולים.

ישנה גרסה מתקדמת של רצועת 10 מטר והיא רצועת רצועה 6+4 לכלב. רצועה זו מורכבת משתי רצועות באורך של 4 ו-6 מטר. משתמשים בה כדי לאלף את הכלב במרחקים השונים, מפני שככל שהכלב יותר רחוק מאיתנו יש לו נטייה לציית פחות. לאחר שהרגלנו את הכלב למרחקים של 4 מטר ו-6 מטר, נחבר את שתי הרצועות יחדיו כך שאורכן המשותף יסתכם ב-10 מטרים.

רצועת גלילה:

נקראת גם רצועה מתארכת או רצועה נמתחת. אורך הרצועה יהיה לרוב בין 8-5 מטרים. רצועה זו מורכבת ממתקן שנמצא בתוכו קפיץ שמושך בעדינות את הרצועה לתוכו ומונע ממנה להיות רפויה ומשתרכת. המשיכה נעשת בצורה כזו שאינה מפעילה לחץ רב על צוואר הכלב ואינה גורמת לו לאי נוחות כאשר הוא מותח אותה. על מתקן הרצועה ישנו כפתור אשר יכול לעצור את התארכות הרצועה וכך לקצר ולהאריך אותה לפי הצורך והסיטואציה. כאשר הכלב מגיע לאורך המקסימלי הוא ימשוך ברצועה ויעצר על ידי בעליו, עוצמת העצירה תלויה במהירות אליה הגיע בזמן זה ובאחיזת הבעלים וריכוזו.

רצועה כזו מתאימה בעיקר לכלבים קטנים עד בינוניים מהסיבה שכלב גדול יכול לצבור מהירות גבוהה מאוד בטווח של 8-5 מטר ולקרוע את הרצועה ואף לשבור את המתקן אליו היא מחוברת. רצועה מסוג זה מציעה את הנוחות המרבית בזמן הטיול ומאפשרות לכלב את החופש מקסימלי שניתן להשיג בעודו קשור.

רצועה מסוג זה יכולה להגיע בשתי צורות, בצורה של חוט נמתח (חלש יחסית מתאים לכלבים קטנים) ובצורה של סרט נמתח (חזק יותר, מתאים לכלבים בינוניים).

רצועה מתפצלת ל-2 כלבים:

רצועות אלו הם בשביל מי שמטייל עם יותר מכלב אחד, הן מחוברות בקצה ומתפצלות ל-2 על מנת לחברן לשני כלבים שונים. רצועה זו מאפשרת אחיזה בשני כלבים באותו זמן באמצעות יד אחת ורצועה אחת, מהר מאוד תגלו שכאשר מטיילים עם 2 כלבים ו2 רצועות, הן נוטות להסתבך אחת בשנייה, לכן רצועה זו היא פתרון נוח ויעיל אשר יכול להתחבר לכמעט כל סוג של רצועה.

בPetID יודעים ומאמינים שקשר טוב נבנה לאורך זמן ויש צורך לטפח אותו, אז תבחרו בחכמה ואל תתביישו להשתמש בנו לעזרה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

יש לנו את זה!

סך הכל לתשלום

0.00

בטוחים שתרצו להסיר את

הסרת תמחק את כל המסמכים שהעלתם וכל מידע נוסף על

דילוג לתוכן ;