משלוחים מהיום להיום! בגוש דן והשרון

למה כלוב אילוף טוב?

למה כלוב אילוף טוב?

למה כלוב אילוף טוב?

רבים מהאנשים שומעים את הצירוף “כלוב אילוף” ונרתעים:

“למה שנשים את החבר הכי טוב שלי בכלוב?”
“כלב צריך מרחבים”
“למה לכלוא את החבר הכי טוב שלי?”

מתחברים למשפטים האלה? 
הישארו איתנו עד סוף המאמר ותראו איך דעתכם משתנה 🙂

באנו להפריח כמה מיתוסים ולהסביר את הנושא לעומק. מבטיחים שתצליחו להסתכל על הדברים בצורה שונה בסוף המאמר.

שמתם לב שהחבר שלכם תמיד הולך לשכב בפינות? מתחת לשולחן? מתחת לכסא? מתחת למיטה?

כלבים (לרוב) אוהבים מקומות קטנים וחשוכים לרבוץ בהם, זה נותן להם תחושת ביטחון, תחושת הגנה ותחושת שקט. כלוב האילוף, בשימוש נכון, יהיה המקום הזה בשבילם. כאשר מרגילים כלב מהיותו גור (ואפילו בהיותו בוגר) בצורה נכונה שכלוב האילוף הוא המקום הבטוח שלו, המקום השקט שלו, הוא הולך לשם ברצון רב!

כלוב אילוף הוא לא “עונש” ופה היא הטעות של רוב האנשים.

כלוב אילוף הוא המקום בו חברנו , בגורות שלו, יקבל את האוכל, בהמשך יקבל עצם שווה או צעצוע קונג, תהיה לו שם שמיכה מפנקת שיהיה לו כיף לרבוץ שם וכך המוח שלו יפרש את המקום כמקום חיובי, טוב, שקורים בו דברים חיוביים בלבד.

ועכשיו אתם בטח אומרים לעצמך – ובשביל זה אני צריך כלוב אילוף?

אז זהו שלא רק!
מעבר למה שכבר הסברנו יש לכלוב אילוף מספר יתרנות:

מכירים את זה שחברכם הולך אחריכם לכל מקום? כמו זנב על ארבע?

כלוב אילוף מסייע לו להבין שהוא לא “תלוי” באנו, יש לו את המקום שלו בו נעים לו וטוב לו ואנחנו יכולים להיות בעיסוקיו ואפילו לא בטווח הראיה שלו. כאשר הוא מבין שהכלוב הוא המקום הבטוח שלו, הוא מסוגל להיות במרחק פיזי ממנו וכך לומד לא לפתח תלות פיזית.

יתרון נוסף הוא שמירה על הדברים שלנו. 

החבר שלכם פיתח אהבה לא מוסברת לנעליים / גרביים / ארונות / קירות … ובעצם מה לא? 
כלוב הוא פתרון מעולה למניעת השחתה!
כך לא תחששו לצאת לעבודה כשהכלב משוחרר בבית וכל היום תהיו בחרדות לאיזה בית אתם הולכים לחזור. כלב ישן ביום בממוצע כ-18 שעות. אם אתם דואגים לו לטיולים סדירים, זמן בחוץ, טיולים ארוכים, פריקת אנרגיה פיזית ומנטלית – אין לו שום בעיה להיות מספר שעות ביום בכלוב ואפילו לילות שלמים.

חשוב לציין חשוב שחברנו הוא חיה של הרגלים והוא זוכר את כל סדר היום שלו. הוא יודע לפניכם מתי יצלצל השעון המעורר שלכם, אם הוא יקבל אוכל לפני/אחרי הטיול היומי – הוא יודע הכל!

לכן הוא צריך שיהיה לו את הזמן מנוחה שלו (בכלוב) ואת הזמן חופשי שלו, בו משחקים, אוכלים, מטיילים, עובדים על טריקים או סתם רובצים במקום שהוא לא הכלוב – כן, זה שיש כלוב לא אומר שהכלב “צריך” להיות בכלוב כל זמן שלא עושים איזושהי פעילות.

לאורך זמן ועם הרגלה נכונה וחיובית כלוב האילוף יכול לצאת מהתמונה. הכל תלוי בו, באנו וצורת היחסים ביננו ואיך לימדנו אותו להתנהג.

לעולם אסור להשתמש בכלוב למטרות ענישה!!!

אם חברכם עשה משהו לא בסדר לעולם אל תסגור אותו בכלוב כ – “נו נו נו” אם נעשה כך – הכלוב יתפרש כעונש ומקום שלילי וכאמור הכלוב הוא לחלוטין מקום חיובי שמשרה ביטחון אם דואגים שהוא יהיה כזה.

סוגי כלובי אילוף

קיימים בשוק כלובי רשת

בהם חברנו יכול לראות ולהיות במודע למה שקורה בסביבה (ניתן לשים מעליו שמיכה ו”להחשיך” אותו כך שיראה יותר כמו “מאורה” וכן גם מזרון או שמיכה לשכב עליו).

כלוב טיסה

כלוב טיסה כשמו כן הוא משמש יותר לטיסות עם חברכם הנאמן. הוא אטום וחשוך כאשר רק הדלת שלו היא מרשת. בד”כ הם יותר מאסיביים, כבדים וכן יקרים יותר.

כמו שכבר הבנתם, כלוב אילוף יכול וצריך להיות לפחות בתחילת חייו של חברכם הנאמן !

הוא יעשה לכם ולו סדר בבלאגן ויסב לכולכם שקט נפשי. מומלץ ורצוי להיעזר במאלף או לצפות בסירטונים לפני שימוש על מנת לא לעשות טעויות וליצור לכם ולו את החוויה הכי טובה שיש.

ולבסוף, זכרו! לפתח מערכת יחסים קשה ושמור עליה עוד יותר ובזה מקל עליכם הכלוב 🙂 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

יש לנו את זה!

סך הכל לתשלום

0.00

בטוחים שתרצו להסיר את

הסרת תמחק את כל המסמכים שהעלתם וכל מידע נוסף על

דילוג לתוכן ;